  • V15P12-M3/H
V15P12-M3/H
advertisement
Manufacturer No:
V15P12-M3/H
HK JDW NO:
884-V15P12-M3/H
Package:
TO-277, 3-PowerDFN
Datasheet:
V15P12-M3/H
Description:
Schottky Diode Rectifier Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) 810mV @ 15A -40°C~150°C 1mA @ 120V Tape & Reel (TR) TO-277, 3-PowerDFN Surface Mount
Quantity:
In Stock : 17138
Step5Bar-code shipping tag
V15P12-M3/H
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    TO-277, 3-PowerDFN
  • Supplier Device Package
    TO-277A (SMPC)
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    eSMP®, TMBS®
  • Part Status
    Active
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Diode Type
    Schottky
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    1mA @ 120V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    810mV @ 15A
  • Operating Temperature - Junction
    -40°C~150°C
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    120V
  • Current - Average Rectified (Io)
    15A