  • V24C5E50BS2
V24C5E50BS2
advertisement
Manufacturer No:
V24C5E50BS2
HK JDW NO:
834-V24C5E50BS2
Step5Bar-code shipping tag
V24C5E50BS2
  • Operating Temperature
    -10°C~100°C
  • Series
    MICRO (50W)
  • Size / Dimension
    2.28Lx1.45W x 0.50 H 57.9mmx36.8mmx12.7mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    no
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Power (Watts)
    50W
  • Additional Feature
    REMOTE SHUTDOWN
  • Subcategory
    Power Supply Modules
  • Max Power Dissipation
    50W
    1
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
    1
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Approval Agency
    UL, CSA, TUV
  • Efficiency
    84.5%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Output Voltage
    5V
  • Max Output Current
    10A
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Input Voltage-Nom
    24V
  • Height
    12.7mm
  • Length
    57.9mm
  • Width
    36.8mm