  • V275LT20CPX2855
V275LT20CPX2855
advertisement
Manufacturer No:
V275LT20CPX2855
HK JDW NO:
461-V275LT20CPX2855
Package:
Disc 14mm
Datasheet:
V275LT20CPX2855
Description:
VARISTOR 430V 6.5KA DISC 14MM
Step5Bar-code shipping tag
V275LT20CPX2855
  • Factory Lead Time
    25 Weeks
  • Package / Case
    Disc 14mm
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2014
  • Series
    C-III
    VARISTOR
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Max Voltage Rating (AC)
    275V
  • Max Surge Current
    6.5kA
  • Capacitance @ Frequency
    450pF @ 1MHz
  • Varistor Voltage (Max)
    473V
  • Energy
    145J
  • Varistor Voltage (Min)
    387V
  • Maximum AC Volts
    275V
  • Varistor Voltage
    430V