  • V28B12M125BG3
V28B12M125BG3
advertisement
Manufacturer No:
V28B12M125BG3
HK JDW NO:
834-V28B12M125BG3
Package:
9-DIP Module
Step5Bar-code shipping tag
V28B12M125BG3
  • Package / Case
    9-DIP Module
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Series
    MINI (125W)
  • Size / Dimension
    2.28Lx2.20W x 0.50 H 57.9mmx55.9mmx12.7mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    9
  • Terminal Finish
    GOLD
  • Power (Watts)
    125W
  • Max Power Dissipation
    125W
    PIN/PEG
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    V28B12M125
  • Pin Count
    9
  • JESD-30 Code
    R-XDMA-P9
  • Efficiency
    80.8%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Output Voltage
    12V
  • Max Output Current
    10.4A
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Input Voltage-Nom
    24V
  • Height
    15.748mm
  • Length
    57.9mm
  • Width
    55.88mm