  • V300A3V3T264BF3
V300A3V3T264BF3
advertisement
Manufacturer No:
V300A3V3T264BF3
HK JDW NO:
834-V300A3V3T264BF3
Step5Bar-code shipping tag
V300A3V3T264BF3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Series
    Maxi (264W)
  • Size / Dimension
    4.60Lx2.20W x 0.54 H 116.8mmx55.9mmx13.7mm
  • Feature
    OVP, UVLO
  • Part Status
    Active
    Isolated Module
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Power (Watts)
    264W
  • Max Power Dissipation
    264W
  • Base Part Number
    V300A3V3T264
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    81%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    375V
  • Max Output Current
    80A
  • Voltage - Output 1
    3.3V
  • Voltage - Input (Min)
    180V
  • Current - Output (Max)
    80A
  • Min Input Voltage
    180V
  • Max Input Voltage
    375V
  • Height
    13.716mm
  • Length
    116.84mm
  • Width
    55.88mm