  • V510LC80CPX2855
V510LC80CPX2855
advertisement
Manufacturer No:
V510LC80CPX2855
Manufacturer:
Littelfuse
HK JDW NO:
461-V510LC80CPX2855
Package:
Disc 20mm
Datasheet:
V510LC80CPX2855
Description:
VARISTOR 820V 10KA DISC 20MM
Step5Bar-code shipping tag
V510LC80CPX2855
  • Factory Lead Time
    25 Weeks
  • Package / Case
    Disc 20mm
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C TA
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    C-III
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Voltage Rating (AC)
    510V
  • Max Surge Current
    10kA
  • Capacitance @ Frequency
    120pF @ 1MHz
  • Varistor Voltage (Max)
    902V
  • Energy
    440J
  • Varistor Voltage (Min)
    738V
  • Maximum AC Volts
    510V
  • Varistor Voltage
    820V