  • V510LS80BPX10
V510LS80BPX10
advertisement
Manufacturer No:
V510LS80BPX10
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
HK JDW NO:
461-V510LS80BPX10
Package:
Disc 20mm
Step5Bar-code shipping tag
V510LS80BPX10
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Package / Case
    Disc 20mm
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    LS
    e3
  • Pbfree Code
    no
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
    Non-linear Resistors
  • Packing Method
    TR
  • Technology
    METAL OXIDE FILM
    unknown
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Max Voltage Rating (AC)
    510V
  • Terminal Placement
    RADIAL
  • Max Voltage Rating (DC)
    675V
  • Max Surge Current
    6.5kA
  • Capacitance @ Frequency
    500pF @ 1MHz
  • Varistor Voltage (Max)
    860V
  • Energy
    190J
  • Varistor Voltage (Min)
    738V
  • Varistor Voltage (Typ)
    799V
  • Maximum AC Volts
    510V
  • Varistor Voltage
    799V