  • VBI100-1-75
VBI100-1-75
advertisement
Manufacturer No:
VBI100-1-75
HK JDW NO:
157-VBI100-1-75
Package:
Datasheet:
Description:
CONN ADAPT JACK-JACK BNC 75 OHM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VBI100-1-75
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Contact Material
    Bronze
  • Mount
    Bulkhead, Panel
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Mounting Feature
    Bulkhead
  • Dielectric Material
    Polyoxymethylene (POM) Acetal
  • Body Material
    Brass
  • Center Contact Plating
    Gold
  • Center Contact Material
    Phosphor Bronze
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2010
  • Feature
    Isolated
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Connector Type
    BNC
  • Gender
    Female
  • HTS Code
  • Fastening Type
    Bayonet Lock, Bayonet Lock
  • Style
    Straight
  • Impedance
    75Ohm
  • Frequency (Max)
    1GHz