  • VBO125-16NO7
VBO125-16NO7
advertisement
Manufacturer No:
VBO125-16NO7
HK JDW NO:
401-VBO125-16NO7
Package:
PWS-C
Datasheet:
VBO125-16NO7
Step5Bar-code shipping tag
VBO125-16NO7
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount, Panel, Screw
  • Package / Case
    PWS-C
  • Operating Temperature
    -40°C~150°C TJ
  • Published
    2010
  • Base Part Number
    VBO125
    1
  • Element Configuration
    Single
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    300μA @ 1600V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.3V @ 150A
  • Case Connection
    ISOLATED
  • Forward Current
    124A
  • Max Surge Current
    1.8kA
  • Forward Voltage
    1.3V
  • Number of Phases
    1
  • Peak Reverse Current
    300μA
  • Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm)
    1.6kV
  • Peak Non-Repetitive Surge Current
    1.95kA
  • Max Forward Surge Current (Ifsm)
    1.95kA
  • Height
    31mm
  • Length
    67mm
  • Width
    50mm