  • VBO54-14NO7
VBO54-14NO7
advertisement
Manufacturer No:
VBO54-14NO7
HK JDW NO:
401-VBO54-14NO7
Datasheet:
VBO54-14NO7
Step5Bar-code shipping tag
VBO54-14NO7
  • Factory Lead Time
    25 Weeks
  • Published
    2000
    4
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    40μA @ 1400V
  • Max Surge Current
    300A
  • Forward Voltage
    1.46V
  • Average Rectified Current
    54A
  • Peak Non-Repetitive Surge Current
    320A
  • Voltage - Peak Reverse (Max)
    1.4kV
  • Height
    9mm
  • Length
    47mm
  • Width
    30.3mm