  • VBO78-14NO7
VBO78-14NO7
advertisement
Manufacturer No:
VBO78-14NO7
HK JDW NO:
401-VBO78-14NO7
Datasheet:
VBO78-14NO7
Step5Bar-code shipping tag
VBO78-14NO7
    Select All
  • Factory Lead Time
    25 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~150°C TJ
  • Published
    2009
    6
  • Subcategory
    Bridge Rectifier Diodes
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    500μA @ 1400V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.6V @ 150A
  • Max Surge Current
    750A
  • Forward Voltage
    1.6V
  • Average Rectified Current
    78A
  • Peak Non-Repetitive Surge Current
    850A
  • Non-rep Pk Forward Current-Max
    700A
  • Voltage - Peak Reverse (Max)
    1.4kV
  • Height
    9mm
  • Length
    51mm
  • Width
    34.3mm