  • VBO78-18NO7
VBO78-18NO7
advertisement
Manufacturer No:
VBO78-18NO7
HK JDW NO:
401-VBO78-18NO7
Datasheet:
VBO78-18NO7
Step5Bar-code shipping tag
VBO78-18NO7
  • Operating Temperature
    -40°C~150°C TJ
  • Published
    2004
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    500μA @ 1800V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.6V @ 150A
  • Max Surge Current
    750A
  • Forward Voltage
    1.6V
  • Average Rectified Current
    78A
  • Peak Non-Repetitive Surge Current
    820A
  • Non-rep Pk Forward Current-Max
    700A
  • Voltage - Peak Reverse (Max)
    1.8kV
  • Height
    9mm
  • Length
    51mm
  • Width
    34.3mm