  • VCMT053T-4R7MN5
VCMT053T-4R7MN5
advertisement
Manufacturer No:
VCMT053T-4R7MN5
Manufacturer:
Delta Electronics/Cyntec
HK JDW NO:
216-VCMT053T-4R7MN5
Package:
Nonstandard
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 3881
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VCMT053T-4R7MN5
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Material - Core
    Metal
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    VCMT053T
  • Size / Dimension
    0.215Lx0.207W 5.45mmx5.25mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Current Rating (Amps)
    4.4A
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    4.7μH
  • DC Resistance (DCR)
    59mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    3.9A
  • Height Seated (Max)
    0.118 3.00mm