  • VDRS10P230TSE
VDRS10P230TSE
advertisement
Manufacturer No:
VDRS10P230TSE
HK JDW NO:
886-VDRS10P230TSE
Package:
Disc 12mm
Datasheet:
VDRS10P230TSE
Description:
Var MOV 230VAC/300VDC 2500A 360V Radial T/R
Step5Bar-code shipping tag
VDRS10P230TSE
  • Package / Case
    Disc 12mm
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Part Status
    Active
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    320pF
  • Depth
    5.4mm
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Max Voltage Rating (AC)
    230V
  • Max Voltage Rating (DC)
    300V
  • Lead/Base Style
    Radial
  • Clamping Voltage
    600V
  • Max Surge Current
    2.5kA
  • Capacitance @ Frequency
    320pF @ 1kHz
  • Voltage Tolerance
    10%
  • Varistor Voltage (Max)
    396V
  • Energy
    54J
  • Varistor Voltage (Min)
    324V
  • Varistor Voltage (Typ)
    360V
  • Maximum AC Volts
    230V
  • Varistor Voltage
    360V
  • Maximum DC Volts
    300V
  • Current - Surge
    2.5kA
  • Clamping Current
    25A