  • VE221M2ATR1616
VE221M2ATR1616
advertisement
Manufacturer No:
VE221M2ATR1616
Manufacturer:
Lelon Electronics
HK JDW NO:
3891-VE221M2ATR1616
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
220μF Capacitor 20% 600mA Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
VE221M2ATR1616
  • Package / Case
    Aluminum
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    220μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Ripple Current
    600mA
  • Dissipation Factor
    0.1 %
  • Current - Leakage
    4μA
  • Height
    17mm
  • Length
    16.5mm