  • VEJ101M0JTR0606
VEJ101M0JTR0606
advertisement
Manufacturer No:
VEJ101M0JTR0606
Manufacturer:
Lelon Electronics
HK JDW NO:
3891-VEJ101M0JTR0606
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
100μF Capacitor 20% 69mA Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
VEJ101M0JTR0606
  • Package / Case
    Aluminum
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    100μF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • Packing Method
    TR, 14 INCH
  • Polarity
    POLARIZED
  • Size Code
    2626
  • Ripple Current
    69mA
  • Dissipation Factor
    0.45 %
  • Current - Leakage
    3μA
  • Height
    6.6mm
  • Length
    5.7mm