  • VEJ220M1VTR0606
VEJ220M1VTR0606
advertisement
Manufacturer No:
VEJ220M1VTR0606
HK JDW NO:
3891-VEJ220M1VTR0606
Description:
22μF Capacitor 20% 44mA Aluminum
Quantity:
In Stock : 3220
Step5Bar-code shipping tag
VEJ220M1VTR0606
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Size Code
    2626
  • Ripple Current
    44mA
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Dissipation Factor
    0.16 %
  • Height
    6.6mm
  • Length
    5.7mm