  • VEJ221M1VTR-0810
VEJ221M1VTR-0810
advertisement
Manufacturer No:
VEJ221M1VTR-0810
HK JDW NO:
3891-VEJ221M1VTR-0810
Description:
220μF Capacitor 20% 270mA
Quantity:
In Stock : 14892
Step5Bar-code shipping tag
VEJ221M1VTR-0810
  • Type
    Parameter
    Select All
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Published
    2017
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    220μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Packing Method
    TR, 14 INCH
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • Size Code
    3333
  • Ripple Current
    270mA
  • Dissipation Factor
    0.16 %
  • Height
    8.4mm
  • Length
    10mm