  • VEJ2R2M1JTR-0406
VEJ2R2M1JTR-0406
advertisement
Manufacturer No:
VEJ2R2M1JTR-0406
HK JDW NO:
3891-VEJ2R2M1JTR-0406
Description:
2.2μF Capacitor 20% 12mA Aluminum
Quantity:
In Stock : 1413
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
VEJ2R2M1JTR-0406
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Size Code
    1717
  • Ripple Current
    12mA
  • Dissipation Factor
    0.12 %
  • Height
    4.3mm
  • Length
    5.7mm