  • VER18US150-JA
VER18US150-JA
advertisement
Manufacturer No:
VER18US150-JA
Manufacturer:
XP Power
HK JDW NO:
906-VER18US150-JA
Package:
Datasheet:
VER18US150-JA
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 15V 19W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VER18US150-JA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Weight
    0.177lb 80.29g
  • Operating Temperature
    0°C~60°C
  • Published
    2016
  • Series
    VER18 (18W)
  • Size / Dimension
    3.54Lx1.69W x 1.68 H 90.0mmx43.0mmx42.7mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Connector Type
    Plug
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    19W
  • Max Power Dissipation
    18W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CB
  • Efficiency
    Level VI
  • Max Output Current
    1.25A
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Polarity
    Positive
  • Polarization
    Positive Center
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Multi-Blade (Included)
  • Output Power
    18W
  • Min Input Voltage
    90V
  • Max Input Voltage
    264V
  • Current - Output 1
    1.25A
  • Max Output Power
    18W
  • Form
    Wall Mount (Class II)
  • Region Utilized
    International
  • Cord Length
    59 1.50m
  • Input Connector
    Multi-Blade
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm
  • No Load Power Consumption
    100mW Max
  • Height
    42.672mm