  • VERSAFLEX-10-0-SP
VERSAFLEX-10-0-SP
advertisement
Manufacturer No:
VERSAFLEX-10-0-SP
HK JDW NO:
798-VERSAFLEX-10-0-SP
Package:
Datasheet:
VERSAFLEX-10-0-SP
Description:
SLEEVING 0.394" X 3.28' BLACK
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VERSAFLEX-10-0-SP
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Material
    Polyester (PES)
  • Operating Temperature
    -50°C~150°C
  • Published
    2009
  • Series
    Versaflex
  • Feature
    Chemical Resistant, Fungus Resistant, Solvent Resistant
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Sleeve
  • Color
    Black
  • Type Attributes
    Expandable
  • Abrasion Protection
    Abrasion and Cut Resistant
  • Length
    3.28' 1.00m
  • Diameter - Inside, Non-Expanded
    0.394 (10.00mm)
  • Diameter - Inside, Expanded
    0.591 (15.00mm)