  • VES470M1ETR-0605
VES470M1ETR-0605
advertisement
Manufacturer No:
VES470M1ETR-0605
Manufacturer:
Lelon Electronics
HK JDW NO:
3891-VES470M1ETR-0605
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
47μF Capacitor 20% 60mA Aluminum
Quantity:
In Stock : 1631
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
VES470M1ETR-0605
  • Package / Case
    Aluminum
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    47μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Ripple Current
    60mA
  • Dissipation Factor
    0.16 %
  • Current - Leakage
    3μA
  • Height
    6.6mm
  • Length
    5.3mm