  • VF-D320-D1224A-CFS
VF-D320-D1224A-CFS
advertisement
Manufacturer No:
VF-D320-D1224A-CFS
Manufacturer:
CUI Inc.
HK JDW NO:
193-VF-D320-D1224A-CFS
Package:
Description:
Quantity:
In Stock : 10968
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VF-D320-D1224A-CFS
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    23 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    0°C~70°C With Derating
  • Series
    VF-D320-D (300W)
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    7.00Lx4.00W x 1.60 H 177.8mmx101.6mmx40.6mm
  • Feature
    Adjustable Output, PFC, Universal Input
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    18
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Subcategory
    Power Supply Modules
  • Max Power Dissipation
    320W
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    UNSPECIFIED
  • Terminal Form
    UNSPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • JESD-30 Code
    R-MXMA-X18
  • Number of Outputs
    2
  • Approval Agency
    CB, CE, cURus, TUVgs
  • Efficiency
    75%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Output Voltage
    12V
  • Max Output Current
    8.33A
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Input Voltage-Nom
    115V
  • Trim/Adjustable Output
    YES
  • Current - Output (Max)
    16.67A 8.33A
  • Voltage - Input
    90V~132VAC 180V~264VAC
  • Protections
    OUTPUT OVER CURRENT; OUTPUT OVER VOLTAGE; THERMAL
  • Voltage - Output 2
    24V
  • Total Power Output-Max
    300W
  • Height
    40.64mm
  • Length
    177.8mm
  • Width
    101.6mm