  • VF-S320-05A-CFS-1
VF-S320-05A-CFS-1
advertisement
Manufacturer No:
VF-S320-05A-CFS-1
Manufacturer:
CUI Inc.
HK JDW NO:
193-VF-S320-05A-CFS-1
Package:
Datasheet:
VF-S320-05A-CFS-1
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VF-S320-05A-CFS-1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    23 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    0°C~70°C With Derating
  • Series
    VF-S320 (320W)
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    7.00Lx4.00W x 1.55 H 177.8mmx101.6mmx39.3mm
  • Feature
    Adjustable Output, PFC, Standby Output
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    320W
  • Max Power Dissipation
    320W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CB, CE, cURus, TUVgs
  • Efficiency
    75%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Max Output Current
    45A
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Voltage - Input
    90V~132VAC 180V~264VAC
  • Minimum Load Required
    Yes
  • Height
    39.37mm