  • VF4472500000G
VF4472500000G
advertisement
Manufacturer No:
VF4472500000G
HK JDW NO:
48-VF4472500000G
Description:
Bulk 0.197 5.00mm Green 2 Levels Through Hole Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) VF Thermoplastic Tin Copper
Step5Bar-code shipping tag
VF4472500000G
  • Operating Temperature
    -40°C~115°C
    VF
  • Feature
    Mating Flange
  • Type
    Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
  • Number of Positions
    44
  • Pitch
    0.197 5.00mm
  • Insulation Height
    0.866 22.00mm
  • Contact Tail Length
    0.157 4.00mm
  • Voltage - UL
    300V
  • Current - UL
    10A