  • VGS-100W-36
VGS-100W-36
advertisement
Manufacturer No:
VGS-100W-36
Manufacturer:
CUI
HK JDW NO:
193-VGS-100W-36
Package:
Datasheet:
VGS-100W-36
Description:
AC/DC Power Supply Single-OUT 36V 2.8A 100W 7-Pin Box
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VGS-100W-36
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Product Weight (g)
    305
  • Packaging
    Box
  • Tolerance
    ±1(Typ)
  • Part Status
    Active
  • Type
    Regulated
  • Style
    Enclosed
  • Pin Count
    7
  • Number of Outputs
    1
  • Output Type
    Fixed
  • Line Regulation
    0.5%(Typ)
  • Load Regulation
    0.5%(Typ)