  • VGS-150W-24
VGS-150W-24
advertisement
Manufacturer No:
VGS-150W-24
Manufacturer:
CUI
HK JDW NO:
193-VGS-150W-24
Package:
Datasheet:
VGS-150W-24
Description:
AC/DC Power Supply Single-OUT 24V 6.5A 156W 7-Pin Box
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VGS-150W-24
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Product Weight (g)
    410
  • Packaging
    Box
  • Tolerance
    ±1(Typ)
  • Part Status
    Active
  • Type
    Regulated
  • Style
    Enclosed
  • Pin Count
    7
  • Number of Outputs
    1
  • Output Type
    Fixed
  • Line Regulation
    0.5%(Typ)
  • Load Regulation
    0.5%(Typ)