  • VIT028H3U600D001
VIT028H3U600D001
advertisement
Manufacturer No:
VIT028H3U600D001
Manufacturer:
Vicor Corporation
HK JDW NO:
834-VIT028H3U600D001
Quantity:
In Stock : 2497
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VIT028H3U600D001
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    VITA® 62 (600W)
  • Size / Dimension
    6.63Lx3.94W x 0.95 H 168.5mmx100.0mmx24.2mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    600W
  • Number of Outputs
    6
  • Efficiency
    87.5%
  • Voltage - Isolation
    500V
  • Voltage - Input (Max)
    50V
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Current - Output (Max)
    40A 20A 30A 1A
  • Voltage - Output 2
    3.3V
  • Voltage - Output 3
    5V