  • VJ0603A470FXBAC31
VJ0603A470FXBAC31
advertisement
Manufacturer No:
VJ0603A470FXBAC31
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-VJ0603A470FXBAC31
Package:
0603
Datasheet:
Description:
47pF Ceramic Capacitor 1% 0603
Step5Bar-code shipping tag
VJ0603A470FXBAC31
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    0603
  • Published
  • Tolerance
    1%
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    47pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Length
    1.6mm