  • VJ0805A101GXAMC
VJ0805A101GXAMC
advertisement
Manufacturer No:
VJ0805A101GXAMC
HK JDW NO:
877-VJ0805A101GXAMC
Datasheet:
VJ0805A101GXAMC
Description:
VJ 100pF 50V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 12129
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
VJ0805A101GXAMC
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm
  • Thickness (Max)
    0.057 1.45mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±2%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    100pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    1.25mm
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    C0G
  • Height
    1.45mm