  • VJ0805D2R0BXPAP
VJ0805D2R0BXPAP
advertisement
Manufacturer No:
VJ0805D2R0BXPAP
HK JDW NO:
877-VJ0805D2R0BXPAP
Datasheet:
VJ0805D2R0BXPAP
Description:
VJ HIFREQ 2pF 250V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ0805D2R0BXPAP
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.1pF
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    2pF
  • Thickness (Max)
    0.057 1.45mm
  • Thickness
    1.4478mm