  • VJ0805Y473MEAAE34
VJ0805Y473MEAAE34
advertisement
Manufacturer No:
VJ0805Y473MEAAE34
HK JDW NO:
877-VJ0805Y473MEAAE34
Description:
VJ 0.047μF 50V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Epoxy Mountable Surface Mount, MLCC, Epoxy 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ0805Y473MEAAE34
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC, Epoxy
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    Epoxy Mountable
  • Part Status
    Obsolete
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    0.047μF
  • Thickness (Max)
    0.057 1.45mm