  • VJ1210A332KXAAC
VJ1210A332KXAAC
advertisement
Manufacturer No:
VJ1210A332KXAAC
Manufacturer:
Vishay / Vitramon
HK JDW NO:
877-VJ1210A332KXAAC
Datasheet:
VJ1210A332KXAAC
Description:
3.3nF Ceramic Capacitor 10% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 1210
Step5Bar-code shipping tag
VJ1210A332KXAAC
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.3nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C