  • VJ1808A221KXAAT
VJ1808A221KXAAT
advertisement
Manufacturer No:
VJ1808A221KXAAT
Manufacturer:
Vishay / Vitramon
HK JDW NO:
877-VJ1808A221KXAAT
Package:
1808
Datasheet:
Description:
220pF Ceramic Capacitor 10% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 1808
Step5Bar-code shipping tag
VJ1808A221KXAAT
  • Package / Case
    1808
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    MATTE TIN OVER NICKEL
  • HTS Code
  • Capacitance
    220pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
  • Height
    2.18mm
  • Length
    4.57mm
  • Width
    2.03mm