  • VJ1808A470KXGAT
VJ1808A470KXGAT
advertisement
Manufacturer No:
VJ1808A470KXGAT
HK JDW NO:
877-VJ1808A470KXGAT
Datasheet:
VJ1808A470KXGAT
Description:
VJ 47pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.180Lx0.080W 4.57mmx2.03mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ1808A470KXGAT
  • Voltage - Rated
    1000V 1kV
  • Capacitance
    47pF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Depth
    2.03mm
  • Dielectric
    C0G
  • Length
    4.5mm
  • Thickness (Max)
    0.086 2.18mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Series
    VJ
  • Size / Dimension
    0.180Lx0.080W 4.57mmx2.03mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
    C0G NP0
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C