  • VJ1812A183GXAMT
VJ1812A183GXAMT
advertisement
Manufacturer No:
VJ1812A183GXAMT
Manufacturer:
Vishay / Vitramon
HK JDW NO:
877-VJ1812A183GXAMT
Package:
1812
Datasheet:
Description:
18nF Ceramic Capacitor 2% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 1812
Step5Bar-code shipping tag
VJ1812A183GXAMT
  • Package / Case
    1812
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    2%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    18nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PLASTIC, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C