  • VJ3838D430GXSQW
VJ3838D430GXSQW
advertisement
Manufacturer No:
VJ3838D430GXSQW
Manufacturer:
Vishay Vitramon
HK JDW NO:
877-VJ3838D430GXSQW
Package:
3838 (9797 Metric)
Datasheet:
VJ3838D430GXSQW
Description:
VJ QUAD HIFREQ 43pF 7200V 7.2kV Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.382Lx0.382W 9.70mmx9.70mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 3838 (9797 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ3838D430GXSQW
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    3838 (9797 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    VJ QUAD HIFREQ
  • Size / Dimension
    0.382Lx0.382W 9.70mmx9.70mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Feature
    High Q, Low Loss
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    RF, Microwave, High Frequency
  • Voltage - Rated
    7200V 7.2kV
  • Capacitance
    43pF
  • Thickness (Max)
    0.118 3.00mm