  • VLF302512MT-3R3M-CA
VLF302512MT-3R3M-CA
advertisement
Manufacturer No:
VLF302512MT-3R3M-CA
HK JDW NO:
769-VLF302512MT-3R3M-CA
Step5Bar-code shipping tag
VLF302512MT-3R3M-CA
  • Lifecycle Status
    EOL ANNOUNCED (Last Updated: 2 months ago)
    Nonstandard
  • Weight
    32.998845mg
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Series
    VLF-M-CA
  • Size / Dimension
    0.118Lx0.098W 3.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±20%
    Wirewound
  • Resistance
    90mOhm
  • HTS Code
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    1.63A
  • Inductance
    3.3μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    108mOhm Max
  • Max DC Current
    1.08A
  • Current - Saturation
    1.08A
  • Height
    1.2mm
  • Height Seated (Max)
    0.047 1.20mm