  • VLF4010ST-100MR80
VLF4010ST-100MR80
advertisement
Manufacturer No:
VLF4010ST-100MR80
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-VLF4010ST-100MR80
Package:
Nonstandard
Datasheet:
VLF4010ST-100MR80
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VLF4010ST-100MR80
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    OBSOLETE (Last Updated: 2 months ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    VLF
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.169Lx0.157W 4.30mmx4.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Shielding
    Shielded
  • Depth
    4.2mm
  • Current Rating
    800mA
  • Inductance
    10μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    300mOhm Max
  • Max DC Current
    640mA
  • Height
    1.2mm
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm