  • VLF403215MT-100M-CA
VLF403215MT-100M-CA
advertisement
Manufacturer No:
VLF403215MT-100M-CA
HK JDW NO:
769-VLF403215MT-100M-CA
Step5Bar-code shipping tag
VLF403215MT-100M-CA
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Lifecycle Status
    EOL ANNOUNCED (Last Updated: 2 months ago)
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Published
    2013
  • Series
    VLF-M-CA
  • Size / Dimension
    0.157Lx0.126W 4.00mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Last Time Buy
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    1.44A
  • Inductance
    10μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    180mOhm Max
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    1MHz
  • Current - Saturation
    1A
  • Case/Size Code
    1613
  • Height Seated (Max)
    0.059 1.50mm