  • VLF504010MT-100M
VLF504010MT-100M
advertisement
Manufacturer No:
VLF504010MT-100M
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-VLF504010MT-100M
Package:
Nonstandard
Datasheet:
VLF504010MT-100M
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VLF504010MT-100M
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Shielding
    Shielded
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    1.21A
  • Inductance
    10μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    250mOhm Max
  • Max DC Current
    900mA
  • Inductance Tolerance
    20%
  • RMS Current (Irms)
    1.21A
  • Height
    1mm
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Lifecycle Status
    EOL ANNOUNCED (Last Updated: 2 weeks ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Series
    VLF-M
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.157W 5.00mmx4.00mm
  • Tolerance
    ±20%