  • VLP8040T-2R2N
VLP8040T-2R2N
advertisement
Manufacturer No:
VLP8040T-2R2N
HK JDW NO:
769-VLP8040T-2R2N
Datasheet:
VLP8040T-2R2N
Step5Bar-code shipping tag
VLP8040T-2R2N
    Select All
  • Lifecycle Status
    OBSOLETE (Last Updated: 2 months ago)
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.315Lx0.303W 8.00mmx7.70mm
  • Tolerance
    ±30%
  • Depth
    8.6mm
  • Current Rating
    6.2A
  • Inductance
    2.2μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    15mOhm Max
  • Max DC Current
    6.7A
  • Inductance Tolerance
    30%
  • RMS Current (Irms)
    6.2A
  • Height
    4mm
  • Height Seated (Max)
    0.157 4.00mm