  • VLS252010HBU-3R3M
VLS252010HBU-3R3M
advertisement
Manufacturer No:
VLS252010HBU-3R3M
HK JDW NO:
769-VLS252010HBU-3R3M
Package:
Nonstandard
Datasheet:
VLS252010HBU-3R3M
Step5Bar-code shipping tag
VLS252010HBU-3R3M
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Material - Core
    Metal
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Published
    2014
  • Series
    VLS-HBU
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    1.24A
  • Inductance
    3.3μH
  • DC Resistance (DCR)
    270mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    1MHz
  • Current - Saturation
    2A
  • Inductance Tolerance
    20%
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm