  • VLS252010HBU-6R8M
VLS252010HBU-6R8M
advertisement
Manufacturer No:
VLS252010HBU-6R8M
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-VLS252010HBU-6R8M
Package:
Nonstandard
Datasheet:
VLS252010HBU-6R8M
Description:
Quantity:
In Stock : 10695
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VLS252010HBU-6R8M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Material - Core
    Metal
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    VLS-HBU
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    720mA
  • Shielding
    Shielded
  • Inductance
    6.8μH
  • DC Resistance (DCR)
    540mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    1MHz
  • Current - Saturation
    1.3A
  • Inductance Tolerance
    20%
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm