  • VLS3012HBX-6R8M
VLS3012HBX-6R8M
advertisement
Manufacturer No:
VLS3012HBX-6R8M
HK JDW NO:
769-VLS3012HBX-6R8M
Package:
Nonstandard
Datasheet:
VLS3012HBX-6R8M
Description:
Quantity:
In Stock : 2588
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
VLS3012HBX-6R8M
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Material - Core
    Metal
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Published
    2017
  • Series
    VLS-HBX
  • Size / Dimension
    0.118Lx0.118W 3.00mmx3.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    1.84A
  • Inductance
    6.8μH
  • DC Resistance (DCR)
    285mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    1MHz
  • Current - Saturation
    1.98A
  • Inductance Tolerance
    20%
  • Height Seated (Max)
    0.047 1.20mm