  • VLZ27-GS08
VLZ27-GS08
advertisement
Manufacturer No:
VLZ27-GS08
HK JDW NO:
884-VLZ27-GS08
Datasheet:
VLZ27-GS08
Description:
45Ohms 27V -65°C~175°C 500mW SOD-80 Variant
Step5Bar-code shipping tag
VLZ27-GS08
    SOD-80 Variant
  • Supplier Device Package
    SOD-80 QuadroMELF
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Published
    2016
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Impedance
    45Ohm
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.5V @ 200mA
  • Power - Max
    500mW
  • Impedance-Max
    45Ohms
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    27V
  • Zener Voltage
    27V