  • VLZ3V6-GS08
VLZ3V6-GS08
advertisement
Manufacturer No:
VLZ3V6-GS08
HK JDW NO:
884-VLZ3V6-GS08
Datasheet:
VLZ3V6-GS08
Description:
60Ohm 3.6V -65°C~175°C 500mW SOD-80 Variant
Step5Bar-code shipping tag
VLZ3V6-GS08
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Published
    2016
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Impedance
    60Ohm
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.5V @ 200mA
  • Impedance-Max
    60Ohm
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    3.6V
  • Zener Voltage
    3.6V