  • VLZ5V1-GS08
VLZ5V1-GS08
advertisement
Manufacturer No:
VLZ5V1-GS08
HK JDW NO:
884-VLZ5V1-GS08
Datasheet:
VLZ5V1-GS08
Description:
20Ohm 5.1V 2μA @ 2V -65°C~175°C 500mW SOD-80 Variant
Step5Bar-code shipping tag
VLZ5V1-GS08
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Published
    2008
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Impedance
    20Ohm
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    2μA @ 2V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.5V @ 200mA
  • Impedance-Max
    20Ohm
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    5.1V
  • Zener Voltage
    5.1V