  • VM474MK122R030P050
VM474MK122R030P050
advertisement
Manufacturer No:
VM474MK122R030P050
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-VM474MK122R030P050
Package:
Radial
Description:
VARISTOR 47V 1.2KA RADIAL
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VM474MK122R030P050
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Series
    Automotive, AEC-Q200, VM
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2 (1 Year)
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated DC
    38V
  • Technology
    Mixed Technology
  • Voltage - Rated AC
    30V
  • Number of Circuits
    1
  • Voltage - Clamping
    77V