  • VMS-180-48-1
VMS-180-48-1
advertisement
Manufacturer No:
VMS-180-48-1
Manufacturer:
CUI Inc.
HK JDW NO:
193-VMS-180-48-1
Package:
Datasheet:
VMS-180-48-1
Description:
Quantity:
In Stock : 17917
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VMS-180-48-1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~70°C With Derating
  • Series
    VMS-180 (180W)
  • Size / Dimension
    4.00Lx2.00W x 0.75 H 101.6mmx50.8mmx19.1mm
  • Feature
    Adjustable Output, PFC, Standby Output, Universal Input
  • Part Status
    Active
  • Type
    Open Frame
  • Applications
    Medical
  • Power (Watts)
    120W 180W Forced Air
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cURus, NEMKO
  • Efficiency
    92%
  • Voltage - Isolation
    4.2kV
  • Voltage - Output 1
    48V
  • Current - Output (Max)
    3.75A
  • Voltage - Input
    80V~264VAC